سئو و بهینه سازی

سئو با رشد مداوم اينترنت موتورهاي جستجوي جديد‌تري ظاهر مي‌شدند که از الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي پيچيده‌تري استفاده مي‌کردند. اين الگوريتم‌ها با معيار تراکم کلمه کليدي ( تعداد دفعاتي که يک کلمه کليدي يا يک عبارت در يک صفحه استفاده شده تقسيم بر تعداد کل کلمات صفحه) و برچسب‌هاي شبيه key-words براي فهم محتويات وب سايت‌ها استفاده مي‌کردند. به دنبال اين رشد سئوبراي بيشتر ديده شدن سايت‌ها فعاليت خود را شروع کرد. سئو و بهینه سازی با توسعه رتبه‌بندي صفحات توسط موتور‌هاي جستجو، مهندسين سئو به دنبال پيدا کردن راه‌هايي جهت تاثيرپذيري در رتبه بندي اين موتورها چه با استفاده از روش‌هاياخلاقي و چه غير اخلاقي روي آوردند.

سئو و بهینه سازی: يک مقاله که توسط نيويورک تايمز در نوامبر سال ۱۹۹۶ چاپ شد راجع به توسعه‌دهندگان وب صحبت کرد که براي قرار گرفتن در بالاي صفحه نتايج جستجو از روش‌هاي غير اخلاقي سئو استفاده مي‌کردند. اين مقاله توضيح مي‌دهد که چگونه توسعه‌دهندگان وب به راحتي يک سايت را به همراه کلمات کليدي ويژه که معمولا در پشت گرافيک سايت پنهان شده است، بارگذاري مي‌کنند که در نتيجه موتورهاي جستجو اين کلمات کليدي را شمارش کرده و رتبه بندي سايت را افزايش مي‌دهند.

سئو و بهینه سازی

اهداف سئو چیست؟

سئو و بهینه سازیهدف سئو کمک به وب سايت‌ها در بدست آوردن محل بالا در نتايج جستجوی طبيعي و افزايش ارتباط بين صفحات و کلمات کليدی وارد شده توسط کاربران است. نمايش دادن بيشترين صفحات مرتبط با پرس‌و‌جوي جستجوي وارد شده داراي مزاياي زيادي هم براي کاربر و هم براي موتور جستجو است که در آن کاربر بيشترين نتايج مرتبط جستجو شده را پيدا مي‌کند و موتور جستجو قابل اعتماد مي‌شود چرا که الگوريتم آن بيشترين صفحات مرتبط را نشان مي‌دهد.

بطور کلی اهداف سئو را می توان بصورت زیر خلاصه نمود :

  • در بازدید وب سایت تاثیر بسزایی دارد.
  • باعث ایجاد برند می شود.
  • باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد.
  • باعث شده وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شد.
  • باعث افزایش فروش محصولات خواهد شد.
  • بهترین ابزار برای تبلیغات است.

اگر شما مالک، مدیریت، کسب درآمد سئو تضمینی یا تبلیغ محتوای آنلاین از طریق جستجوی Google باشد، این راهنما برای شما مناسب است. شما ممکن است صاحب یک کسب و کار در حال رشد و پرورش، مدیر وب سایت ده ها سایت، متخصص جستجوگرها در یک آژانس وب یا یک نینجا جستجوگر DIY پرشور در مورد مکانیک جستجو: این راهنمای برای شما مناسب است. اگر شما علاقه مند به داشتن یک کلیپ کامل از اصول جستجوگرها با توجه به بهترین شیوه های خود هستید، شما در واقع در جای مناسب هستید. این راهنما اسرارهایی را ارائه نخواهد کرد که به طور خودکار سایت شما را در Google به طور خودکار رتبه بندی کند (متاسفم!)، اما به دنبال بهترین شیوه های ذکر شده در زیر، امیدواریم موتورهای جستجو را برای ردیابی، رتبه بندی و درک محتوای شما آسان تر کند.

بهینه سازی موتور جستجو (سئو) اغلب در مورد ایجاد تغییرات جزئی در قسمت های وب سایت شما است. هنگامی که به صورت جداگانه مشاهده می شود، این تغییرات ممکن است به نظر می رسد بهبود پیشرفته، اما هنگامی که همراه با بهینه سازی های دیگر، آنها می تواند تاثیر قابل توجهی در تجربه کاربر سایت و عملکرد خود را در نتایج جستجوی آلی داشته باشد. احتمالا شما در حال حاضر با بسیاری از موضوعات موجود در این راهنما آشنا هستید، زیرا آنها مواد ضروری برای هر صفحه وب هستند اما ممکن است از آنها بیشتر استفاده نکنید.